Rehabilitačnú starostlivosť si naši klienti pochvaľujú

Pre našich prijímateľov sociálnej služby poskytujeme rehabilitačnú starostlivosť, ktorú zabezpečujú dvaja skúsení fyzioterapeuti priamo v priestoroch zariadenia. Zdravotná rehabilitácia je klientom poskytovaná na základe odporúčania lekára. Fyzioterapeuti vypracujú na základe odporúčania Individuálny rehabilitačný plán, podľa ktorého sa klientovi indikujú procedúry. Realizácia plánu sa vždy odvíja od celkového zdravotného stavu klienta. Rehabilitácia sa realizuje v rehabilitačnej miestnosti resp. individuálne na lôžku. Štandardne sa poskytuje 3 – krát do týždňa. Vďaka vybaveniu zariadenia modernými prístrojmi, rôznorodými pomôckami, naši fyzioterapeuti u klientov aplikujú:

Fototerapiu – Bioptronovou lampou, aplikácia fyzikálnej terapie – ide o pozitívne pôsobenie polarizovaného svetla na bunky a biologické procesy povzbudzujúce regeneračné procesy organizmu.

Magnetoterapiu – ide o širokospektrálne využitie účinku magnetického poľa. Terapia je neinvazívna, tichá a pacient sa pred zákrokom nemusí ani vyzliecť. Výsledok môže byť okamžitý, alebo sa dostaví po niekoľkých sedeniach. Magnetoterapia spočíva v pôsobení stáleho, či striedavého magnetického poľa na ľudský organizmus. Terapia sa dá aplikovať na každú lokalitu a nedochádza pri nej k priamemu kontaktu s telom.

Elektroliečbu –  fyzikálna terapia, pri ktorej je využívaný liečebný účinok rôznych foriem elektrickej energie. Elektroliečba v prevažnej miere využíva svoje analgetické účinky, často zlepšuje krvnú cirkuláciu a výživu tkanív, tlmí zápalovú aktivitu a uľahčuje tak ľahšiu úpravu pohybových funkcií. Druh elektroliečby určuje lekár, rovnako aj trvanie elektroliečby a druh vhodnej elektrickej procedúry. Trvanie väčšiny elektroliečebných procedúr je 10 minút a môžu sa užívať len po indikácii odborným lekárom. 

Tepelnú terapiu – Lavatherm je možné používať na tepelno terapeutickú rehabilitáciu. Terapia má všestranné využitie – uvoľňuje stuhnuté svalstvo, krk, uvoľňuje bolesť v krížoch, zmierňuje kŕče pri menštruačných problémoch, prechladnutí, nádche, ochoreniach močových ciest, DNA, reuma. Dá sa použiť nielen za horúca, ale aj na studeno – tíši migrénu, bolesti zubov, zmierňuje opuchy po bodnutí hmyzom, či silno udreté miesta.

Ceragem Reflax – termoakupresúrne masážne lôžko, ktoré v sebe spája tlakovú masáž s hĺbkovo pôsobiacim infračerveným teplom vyžarovaným jadeitovými kameňmi a epoxid-karbónovými panelmi. Je určené pre celkovú regeneráciu a pre zlepšenie zdravotného stavu. Uvoľňuje napäté svalstvo, odstránia sa funkčné poruchy, blokády chrbtice, regenerujú sa nervy, podporí sa krvný obeh a imunita, stimuluje sa cirkulácia životnej energie a spustia sa samoregulačné ozdravné procesy. Spája v sebe masáž a termoterapiu.

Infralampu (solux) –  funguje na princípe infračerveného svetla, ktoré je časťou spektra žiarenia šíreného od Slnka. Je to svetlo okom neviditeľné, ale pociťujeme ho ako teplo prenikajúce do pokožky. Táto forma energie zahrieva pokožku priamo. Základom liečby infračerveným svetlom je ožarovanie určitých miest tak, aby to vyvolalo fyziologickú reakciu pokožky. Dostáva sa do hlbších vrstiev, kde dochádza k prehriatiu a teplo je odvádzané krvou. Nahrievané miesto sa prejaví prekrvením, rozšírením ciev, začervenaním, zmiernením bolesti, uvoľnením stuhnutých svalov a stimuláciou imunobiologických reakcií. Liečba soluxom sa využíva pri chronických bolestivých syndrómoch pohybového aparátu, pri postraumatických stavoch, spazmách hladkého svalstva či astme.

Cvičenia

Individuálne

 • Pasívne cvičenie, aktívne cvičenie
 • Kondičné cvičenie
 • Dychové cvičenia
 • Vertikalizácia – nácviky sedu a stoja
 • Nácviky chôdze s pomôckami/ bez pomôcok
 • Nácvik chôdze po schodoch, nácvik chôdze v teréne
 • Rotoped
 • Cvičenie s činkami
 • Nácviky samostatnosti a sebaobsluhy

Skupinové

 • Kondičné cvičenia
 • Cvičenie v telocvični na posilňovacích strojoch
 • Dychová gymnastika

Masáže – klasické, reflexné, čiastočné

Okrem rehabilitačnej miestnosti je k dispozícii aj plne vybavená moderná telocvičňa, ktorá je vo voľnom čase, ako benefit zamestnávateľa, bezplatne prístupná aj pre náš personál.