Do Košíc prichádzajú vianoční pomocníci

Jedným z nich môžete byť aj Vy. 🎅✨

V Košiciach odštartoval nový vianočný projekt, ktorý nielen pomôže, ale aj a poteší osamelých seniorov. 🙌 Vianočnými pomocníkmi sa môžu stať Košičanky a Košičania, ktorí chcú osamelých a opustených dôchodcov potešiť a obdarovať.

Koordinátorky projektu vyzbierali vianočné priania košických seniorov, ktoré od začiatku novembra 2022 môžete sledovať na Instagrame a Facebooku Vianoční pomocníci. V príspevkoch je zverejnené meno, vek a prianie seniora.

Vianočným pomocníkom sa môže stať ktokoľvek, kto má chuť pomáhať a Košičania si môžu vybrať, ktoré prianie splnia. 🙏 Seniori si väčšinou želajú pyžamá, vitamíny, kozmetiku, či iné drobnosti. Vianočný pomocník následne zakúpi dané želanie a pošle, alebo prinesie osobne vybraný darček pre daného seniora na určenú adresu. Vytúžený darček už následne pred Vianocami poputuje k svojmu novému vlastníkovi.

Hlavnou myšlienkou projektu je obdarovať a potešiť seniorov pred Vianocami a pomôcť im takto rozptýliť pocity osamelosti a nepotrebnosti, ktoré neraz pociťujú práve počas najkrajších sviatkov roka. 🎄 V rámci Košíc sa tento ročník uskutoční v spolupráci so všetkými mestskými časťami, ktoré zabezpečujú opatrovateľskú službu pre seniorov a Strediskom sociálnej pomoci mesta Košice na Garbiarskej ulici. 👍

Projekt prvýkrát spustili minulý rok v Poprade. Tieto Vianoce poteší seniorov už aj v Košiciach, v Spišskej Novej Vsi či Levoči.

Zdroj facebook mesta Košice

https://m.facebook.com/kosiceofficial/