Ukončili sme revitalizáciu oddychovej zóny

Realizácia projektu prebehla v dvoch častiach. Prvá stavebná časť, bola zabezpečená dodávateľsky cez vysúťaženú spoločnosť. Druhú časť prác, sadové úpravy realizovala Správa mestskej zelene v Košiciach. Kapitálové finančné prostriedky pre tento účel poskytlo mesto Košice v celkovej výške 70 000 €.

Pôvodne tejto časti dominovala rozľahlá plocha z asfaltu a betónu, ktorá bola v nevyhovujúcom stave. Priestor prešiel kompletnou úpravou, bol zväčšený, oplotený novým plotom s automatickou dvojkrídlovou bránou a bráničkou. Na nevyužitej časti pozemku vznikol nový trávnik s automatickou závlahou a lavičkami. Nový prístupový chodník zo zámkovej dlažby sa tiahne od vstupnej brány k zadnej časti pozemku. Vo vyvýšených záhonoch boli vysadené ovocné a okrasné stromy, cibuľoviny, trvalky a okrasné kvetiny. V strede plochy vznikol ostrovček so zníženým záhonom. Na jeho okraji bol osadený vodný prvok. Vytvorený bol samostatný priestor pre seniorov na cvičenie. Celá oddychová zóna je osvetlená novým úsporným osvetlením.

Súčasťou oddychovej zóny je otvorený altánok aj nová bezbariérová rampa. Po premene vzniklo miesto s príjemným a funkčným prostredím na trávenie voľného času, oddych, aktivity a posedenia klientov, príbuzných či iných návštevníkov.

Už teraz sa tešíme, keď nám to tam na jar, všetko pekne zakvitne🌿.